Medicininio patikrinimo išvados dėl leidimo įsigyti ginklą

Kur galima gauti medicininę pažymą ginklui?

Vilniuje
ALFACLINIC, tel.: +37067456004 arba +37052430432, info@alfaclinic.lt, J. Baltrušaičio g. 3, Vilnius. Žemėlapis

Kaune
AVEVITA KLINIKA, Tel.: +37067776075, info@avevitaklinika.lt, Kovo 11 – osios g. 22, Kaunas.

Ko reikia, kad gauti leidimą ginklui?
– Medicininio patikrinimo išvada (0/49a formos),
– išlaikyti egzaminą savo miesto VPK (galima eksternu, bet neišlaikius reiks baigti kursus),
– įsirengti seifą (įsirengus susisiekti su teritorinio policijos komisariato įgaliotiniu, jis turės atvykti pas jus į namus ir patvirtinti, kad seifas tinkamas ginklui laikyti),
– ir gauti teigiamą atsakymą iš savo VPK, kad leidžiama įsigyti ginklą (reikia pateikti prašymą, kurį nagrinėja iki 45 dienų).

Medicininė išvada
Policijos licencijavimo skyriui norintis įsigyti ginklą turi pateikti medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), kad jis neserga liga (-omis), neturi fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) į Sveikatos apsaugos ministerijos ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą, ir neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo (toliau – medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a).
Medicininėje patikrinimo išvadoje (Forma 049/a) turi būti žyma apie sveikatos priežiūros įstaigą, kuri ją išdavė. Medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta gydytojų konsultacinės komisijos antspaudu ir šios komisijos pirmininko spaudu bei parašu. Specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą.

Daugiau informacijos pageidaujantiems įsigyti ginklą >>