Higienos įgūdžių mokymo kursai

NUOTOLINIAI KURSAI INTERNETU

Gaukite pažymėjimą el.paštu per 24 val. 
 
KURSAI PAGAL MIESTUS
Pasirinkite miestą


Nuotolinių kursų metu jūs mokymo medžiagą turite galimybę matyti internetu, taip pat spręsti testą internetu ir greitai gauti pažymėjimą į savo el.paštą.

Po testo internetu iš karto atsiųsime sveikatos žinių (higienos įgūdžių) pažymėjimą. Pažymėjimas yra būtinas prieš pradedant dirbti. Kai kuriuos kursus reikia kartoti periodiškai kas dveji, treji arba penkeri metai priklausimai nuo profesijos.

Privalomieji darbuotojų higienos įgūdžių mokymo kursai

Baigti higienos kursus ir gauti pažymą privaloma:

  • darbuotojams, kurių veikla susijusi su maisto produktų apdorojimu, išdavimu ir maitinimu (maisto produktų, jų priedų, žaliavų gamybos, žvejybos, prekybos, tiekimo, 
  • transportavimo, sandėliavimo ir maitinimo įmonių darbuotojams, tarp jų stiuardesėms, keleivinio transporto palydovams, laivų virėjams, jų padėjėjams, bufetų ir produktų sandėlių darbuotojams).
  • apgyvendinimo ir kitas (ne maitinimo) paslaugas teikiantiems darbuotojams (bendrabučių, viešbučių, pensionų, vaikų ir suaugusiųjų globos įstaigų, nakvynės namų, kaimo turizmo sodybų ir kitiems susijusiems su apgyvendinimu darbuotojams bei teikiantiems pagalbą namuose, pirčių, baseinų, saunų, plaukų priežiūros, veido ir kūno priežiūros, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio (permanentinio) makiažo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio bei sveikatingumo paslaugas teikiantiems darbuotojams).
  • formaliojo ir neformaliojo švietimo bei ugdymo įstaigų (ikimokyklinio ugdymo, formaliojo ir neformaliojo švietimo, kvalifikacijos tobulinimo įstaigų, mokyklų, psichologinių ir pedagoginių tarnybų) darbuotojams.

Privalomojo higienos įgūdžių kursų mokymų metu yra pateikiama mokymo medžiaga iš naujausių higienos ir sveikatos ugdymo šaltinių:

  • Supažindinama su pagrindinėmis higienos normomis, kurias būtina žinoti dirbant.
  • Išaiškinama pagrindinių užkrečiamųjų ligų specifika ir galimos prevencijos priemonės.

Po higienos įgūdžių kursų yra išduodamas sveikatos žinių (higienos įgūdžių) pažymėjimas (žalia kortelė ar pasas) , kuris yra būtinas prieš pradedant dirbti.

Higienos įgūdžių mokymo kursai organizuojami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevežyje, Marijampolėje, Šilutėje, Tauragėje, Alytuje ir kituose misetuose.

Kas privalo žinoti higienos reikalavimus

Įmonių ir organizacijų darbuotojai, dirbantys su maistu, nuodingosiomis medžiagomis, o taip pat dirbantys švietimo bei ugdymo įstaigose, teikiantys apgyvendinimo ar grožio paslaugas ir kt. privalo žinoti higienos reikalavimus.

Kiek laiko galioja higienos pažymėjimas

Priklausomai nuo srities, skiriasi mokymo periodiškumas, t.y. kas kiek laiko reikia iš naujo išklausyti kursą bei gauti pažymą.

Higienos pažymų galiojimus raisite čia: https://www.sveikatospazymos.lt/higiena-mokymo-programos/

Privalomioji higienos įgūdžių programa patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-69 (Žin., 2008, Nr. 14-490) pakeitimas: (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. liepos 13 d. įsakymo Nr. V-932 redakcija

Turite klausimų? Klauskite, spauskite čia >>

Higienos kursai ir pažymėjimas Vilnius Kaunas Klaipėda Šiauliai Panevėžys

Klausimai ir atsakymai

Užsiregistruokite pasirinkę jums tinkamą miestą ir vietą. Kursai paprastai organizuojami kurią nors savaitės dieną (jei reikia tą pačią dieną, atkreipkite dėmesį – kai kurios įstaigos pažymi, kad galima užsakyti skubiai). Pažymėjimas (higienos pasas) atiduodamas iškart po kurso. Kai kuriuos kursus galite išklausyti ir išlaikyti testą internetu, daugiau informacijos čia >>

Reikalingas asmens dokumentas.

 

Ar organizuojat „žalios kortos” mokymus sandėlio darbuotojams ?
„Žalia korta” darbuotojui tikriausiai turite omenyje šį higienos pažymėjimą: Maitinimas ir prekyba maistu (kodas H10). Jeigu taip, tuomet pasirinkite miestą ir registruokitės čia >>
Arba gaukite pažymėjimą nuotoliniu būdu čia >>

Kurio higienos pažymėjimo kodo reikėtų padavėjui/barmenui restorane?
Kodas H10, darbuotojai, kurių veikla susijusi su maisto apdorojimu, perdirbimu, gabenimu, sandėliavimu, viešuoju ar kolektyvų maitinimu bei prekyba.
Visus kodus rasite čia: Higienos pažymų programų kodai  >>

Kurio higienos pažymėjimo kodo reikia indų plovėjui kavinėje?
Šiuo atveju reikia H10: darbuotojai, kurių veikla susijusi su maisto apdorojimu, perdirbimu, gabenimu, sandėliavimu, viešuoju ar kolektyvų maitinimu bei prekyba.
Visus kodus rasite čia: Higienos pažymų programų kodai  >>

Kokių higienos pažymų reika prekiaujant turguje savo augintomis braškėmis?g
Prekiaujant turguje maisto produktais reikia turėti H10 higienos kursų baigimo pažymėjimo.

Kokių higienos pažymų reika grožio salonui?
Dirbant grožio paslaugų sferoje Jūs turite turėti šiuos dokumentus:

Grožio salonas turi turėti leidimą higienos pasą. Jei Jūsų neįdarbins , o Jūs dirbsite su verslo liudijimu, tada Jums asmeniškai reikia gauti higienos pasą. Higienos pasus išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras . Paraišką higienos pasui galima pateikti per elektroninius valdžios vartus čia.
Daugiau informacijos čia: https://nvsc.lrv.lt/lt/paslaugos/viesosios-ir-administracines-paslaugos/leidimo-higienos-paso-isdavimas

Ar vedate higienos kursus anglų galba?
Jei higienos mokymo kursą užsako grupė anglakalbių  žmonių, tuomet jiems pravedame kursus anglų kalba.
Kitu atveju galima rinktis nuotolinį kurso variantą kursai24.lt ir prašyti, kad kas nors pavertėjautų.