Gaukite pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą

 
Vairuotojms, įvairiems darbuotojams ir medikams

NENUOTOLINIAI KURSAI

Pasirinkite miestą, gaukite pažymėjimą per 1-2 darbo dienas

Kuom skiriasi savarankiški kursai nuo nenuotolinių?

Savarankiško mokymosi kursų metu jūs mokymo medžiagą turite galimybę matyti internetu, taip pat spręsti teorinį testą internetu, o praktinė užduotis atvykus.

Nenuotolinių kursų metu mokymo medžiaga paprastai dėstoma klasėje, testas taip pat laikomas klasėje.

Kada reikia pirmos pagalbos kursų pažymėjimo?

Pirmosios pagalbos kursai reikalingi:

  • Vairuotojams: visų rūšių ir kategorijų (A, B, C, D, T) transporto priemonių vairuotojams pirmosios pagalbos kurso baigimo pažymėjimo reikia einant laikyti vairavimo egzamino į Regitrą.
  • Laivavedžiams 
  • Transporto darbuotojams: geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones valdantiems ir keleivius juose aptarnaujantiems darbuotojams.
  • Paslaugų darbuotojams: grožio, švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo bei sveikatingumo paslaugas teikiantiems darbuotojams.
  • Darbuotojamsdirbantiems pavojingą darbą: pavojingų veiksnių aplinkoje ir pavojingus darbus, geležinkelio, oro ir vandens transporto, ryšių objektų, kelių priežiūros darbuotojams, darbo saugos ir sveikatos tarnybų specialistams.
  • Medicinos darbuotojams: Privalomieji pirmosios medicinos pagalbos kursai. Suderinta su LR Sveikatos apsaugos ministerija ir registruota METAS sistemoje. Registruokitės čia >> 

Pirmosios pagalbos mokymo kursai yra privalomi pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymą Nr. V-69 (Žin., 2008, Nr. 14-490).

 

 

Kiek laiko galioja pirmos pagalbos kursų pažymėjimas?

Vairuotojams:
AM, A1, A2, A, B1, B, BE kategorijų Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP015) galioja neterminuotai. Išduoti seniau galioja iki nurodytos pažymoje datos, arba neterminuotai, jeigu taip nurodyta pažymėjime.
C, CE, D kategorijų motorinių kelių transporto priemonių vairuotojams, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones, ryšių objektus valdantiems darbuotojams, kelių priežiūros darbuotojams Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP014) galioja 5 metus nuo išdavimo datos.

Grožio paslaugas teikiantiems:
Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas (PP009) galioja 5 metus nuo išdavimo datos.

Atsakymai į klausimus

Kaip gauti Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą? Kiek trunka kursai?

Užsiregistruokite pasirinkę jums tinkamą miestą ir vietą. Kursai paprastai organizuojami kurią nors savaitės dieną (jei reikia tą pačią dieną, atkreipkite dėmesį – kai kurios klinikos pažymi, kad galima užsakyti skubiai). Pažyma atiduodama iškart po kurso.

Ką daryti jeigu pamečiau pirmos pagalbos kurso baigimo pažymėjimą?
Galite kreipkitės į instituciją, kurį išdavė Jums tą liudijimą. Pas juos turėtų būti sąrašai ir kai kurios įstaigos išduoda dublikatą (mokamai), kai kuriose tiesiog išrašys naują.

Ar pirmoji pagalba ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas yra tas pats ar ne?
Taip, tas pats.

Ar reikia neštis atpausdintą pažymėjimą į Regitrą?
Taip, VĮ Regitra prašo, kad atvykę su savimi turėtumėte dar ir atspausdintą pažymėjimą, kad būtų greičiau rasti Jūsų pažymėjimo numerį.

Man 17, ar galiu gauti pirmos pagalbos pažymėjimą vairuotojams? Ar gali pirmos pagalbos kursus vairuotojams laikyti nepilnametis?
Taip, galite įsigyti pirmosios pagalbos pažymėjimą, šiam kursui nėra limituoto amžiaus.

Ar reikia pirmos pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymos kai atimtos teisės dėl vairavimo išgėrus?
Šiuo atveju pirmos pagalbos pažymėjimo nereikės. Reikės pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

Turiu B kategorijos teises jau 9 metus. Šiuo metu noriu išsilaikyti A kategorijos teises, tačiau nerandu senojo pirmosios pagalbos sveikatos žinių pažymėjimo. Ar turiu registruotis ir praeiti pirmosios pagalbos sveikatos žinių kursus iš naujo, ar senuosius duomenis apie praeitus kursus turės Regitros duomenų bazė?
Regitra šiuo metu reikalauja ateinant laikyti vairavimo egzaminą turėti popierinį pirmos pagalbos kursų pažymėjimo variantą. O kaip pasitikrinti ar Regitroje yra duomenys apie vairuotojo medcininę pažymą galite sužinoti čia: https://www.sveikatospazymos.lt/kaip-suzinoti-ar-jusu-medicinine-vairuotojo-pazyma-galioja/

Prieš metus laikiau motorolerio teises ir ėjau pirmąjį pagalbos kursą. Ar jis tinka ir automobilio teisėms?
Taip, tinka. Ir neštis jos į Regitrą nereikia, nes bus šį pažyma jau įrašyta į duomenų bazę.

Turiu AM kategorijos (mopedo) pirmosios pagalbos suteikimo pažymėjimą, bet teisių šiai kategorijai nelaikiau. Ar tinka šis pažymėjimas, jei dabar noriu laikyti automobilio (B) teises?
Taip, tinka.

Ar tinka pirmos pagalbos kurso baigimo pažymėjimas, gautas kariuomenėje?
Tinka einant laikyti vairavimo egzaminą „Regitroje”, jeigu PMP kurso valandų skaičius buvo ne mažesnis negu 30.

Vairuotojo pažymėjimui gauti reikalingas „sveikatos žinių atestavimo pažymejimas„. Turiu „higienos ir pirmosios medicinos pagalbos kurso baigimo pažymėjimą”, ar jis tinka?
Ne, reikia gauti būtent vairuotojui skirtą pažymėjimą.

Turiu vairuotojui išduotą pirmos pagalbos pažymėjimą, ar jis tinka darbe (esu pedagogė)?
Ne, netinka. Pirmosios pagalbos pažymėjimas vairuotojams nėra tapatus pirmosios pagalbos pažymėjimui švietimo įstaigų darbuotojams. Skiriasi išklausomo kurso tematika ir akademinių valandų skaičius, todėl jei darbdavys reikalauja pirmosios pagalbos pažymėjimo dirbant pedagoge, reikia konkrečiai jį tokį ir turėti.

Turiu darbe išduota pirmosios pagalbos pažymėjimą. Ar jis tinka vairuotojo teisėms laikyti?
Ne, netinka. Kursų tematika skiriasi, reikia išklausyti kursą ir gauti būtent vairuotojams skirtų kursų baigimo pažymėjimą.

Turiu jūrinį pirmosios pagalbos ir medicininės slaugos pažymėjimus, ar galima būtų jų pagrindu išduoti vairuotojų sveikatos žinių pažymėjimą?
Turint jūrinį pirmosios pagalbos ir slaugos pažymėjimus galima gauti vairuotojo pirmos pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kaip savarankiškai pasiruošus. Registruokitės čia.

Ar gydytojo licenciją turinties asmenims reikia pirmos pagalbos kursų, skirtų vairuotojams?
Taip, reikia.

Ar organizuojate kursus laivavedžiams?
Taip, nuotolinis kursas, tinkantis laivavedžiams čia >

Ar organizuojate pirmos pagalbos kursus privatiems treneriams?
Taip.

Ar organizuojate kursus anglų kalba?
Jei pirmos pagalbos mokymo kursą užsako grupė anglakalbių  žmonių, tuomet jiems pravedame kursus anglų kalba.
Kitu atveju galima į kursus ateiti su vertėju, kursų metu duosime testą anglų kalba.

Ką reikia atsinešti į kursus?
Reikia turėti asmens dokumentą.

 

 


Pirmos pagalbos kursai Vilnius Kaunas Klaipėda

 
Pirmos pagalbos kursai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Marijampolėje.