Profilaktinis darbuotojų sveikatos patikrinimas

Pasirinkite miestą, kuriame atsiimsite pažymą:

ĮMONĖMS >>
Gaukite kainos pasiūlymus

Darbuotojai privalo tikrintis sveikatą periodiškai

Visi darbuotojai privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai. Profilaktiškai sveikatą tikrintis privalo ne tik kenksmingose ir pavojingose sąlygose, tačiau ir įvairiose paslaugų teikimo srityse dirbantys asmenys.

Rizikos faktorių kodų pildymo pavyzdžiai >>

Klausimai ir atsakymai

Atvykus pas gydytoją reikia turėti asmens dokumentą ir darbdavio išduotą bei užpildytą:

– jei dar nedirbate – medicininę pažymą f047/a – atsisiųsti galite čia >>

– jei dirbate – sveikatos pasą (knygelę) f048/a. 

Medicininėje pažymoje ar pase turi būti užpildyti rizikos faktoriai.

Profilaktiniai dirbančiųjų galimos profesinės rizikos sąlygomis sveikatos tikrinimai atliekami periodiškai ir priimant į darbą, dirbant ir pakeitus darbą ar darbovietę.

 
 

Darbuotojo sveikatos pažyma (knygelė ar dar vadinama sanitarinė knygelė) turi būti pas darbdavį. Nes darbdaviui reikia Darbo inspekcijai parodyti, kad darbuotojai pasitikrinę sveikatą. 

Kai darbuotojas išeina iš darbo, jam pažyma atiduodama (sau darbdavys pasilieka kopiją, kad tikrai buvo pasitikrinęs sveikatą, gydytojai leido dirbti).

Ta pati pažyma gali būti pildoma ir kitose darbovietėse, jeigu darbuotojas išeina kitur dirbti to paties darbo (tie patys rizikos faktoriai). Jeigu pažyma galioja ir rizikos faktoriai atitinka, iš naujo tikrintis nereikia.

Profilaktinius darbuotojo sveikatos patikrinimus reglamentuoja LR įstatymai. Patikrinimai yra mokami, jų išlaidos dažniausiai apmokamos iš darbdavio lėšų.

Taip, registruokitės kaip darbuotojo sveikatos pažymai čia: https://www.sveikatospazymos.lt/darbuotojams/
Atėję į vizitą klinikoje pasakysite, kad reikia 086a formos (medicininė pažyma stojantiems į profesinio mokymo mokyklas).

 

Sveikatos patikrinimus atlieka bendrosios praktikos gydytojas 

Gydytojas įvertina bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę ir tinkamumą konkrečiam darbui: apklausia, surenka duomenis susijusius su ligomis, pamatuoja kraujospūdį, klauso širdies tonus, plaučius, įvertina klausos, regėjimo parametrus, psichikos, nervų sistemos veiklą ir kt. Taip pat gali būti paimamas kraujas, siekiant atlikti bendrą ir biocheminį kraujo tyrimus. Prireikus gydytojas gali nusiųsti papildomai konsultacijai arba tyrimams.

Gydytojas informuoja ar yra reikalingi tam tikrų gydytojų specialistų konsultacija ir papildomi tyrimai (pvz širdies elektrokardiogramą ar krūtinės ląstos rengenogramą).

Įmonėje turi teisę dirbti tik laiku sveikatą pasitikrinę asmenys

Ar yra patikrinta darbuotojų sveikata turi teisę kontroliuoti Darbo inspekcija.

Darbuotojų sveikata tikrinama siekiant:

– įvertinti, ar įsidarbinantys bei dirbantys asmenys gali dirbti konkretų darbą konkrečiomis darbo sąlygomis;

– apsaugoti darbuotojų sveikatą nuo galimo profesinės rizikos veiksnių poveikio (traumų ir pan.);

– išvengti ar kuo anksčiau diagnozuoti profesines ligas. 

Darbuotojo medicininę pažymą (profilaktinį privalomą darbuotojų sveikatos patikrinimą) galite internetu užsakyti šiuose miestuose: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys. Medicininė pažyma dėl darbo (profilaktinis sveikatos tikrinimas).

Sveikatos patikra dirbantiems

 

Sveikatos Pazyma Darbui Darbuotojo Profilaktinis Medicininis Patikrinimas