Vairuotojo – kategorija
A, AM, B kat.
C, CE, D, DE, T kat.
Įprastai gydytojo apžiūra trunka apie 20 min.
Jei apžiūros metu nustatoma, jog Jūsų sveikatos būklė tinka vairavimui – pažymą gaunate iš karto (įrašoma į esveikatą).
Po vizito vairuotojo sveikatos pažyma bus matoma ir „Regitrai”.
Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimą privaloma turėti laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra”.
Vairuotojo sveikatos medicininė pažyma reikalinga Regitroje ir vairavimo mokykloje
Vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma turėti prieš praktinio vairavimo mokymą su instruktoriumi vairavimo mokykloje bei laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra”. Pažyma taip pat reikalinga norint pasikeisti vairuotojo pažymėjimą.
Išduodama elektroninė medicininė pažyma, „Regitrai” ji yra perduodama automatiškai. Taip pat išduotą pažymą galite atsisiųsti iš esveikata.lt
Kiek laiko galioja vairuotojo sveikatos pažyma?
Išduota medicininė sveikatos pažyma teisėms galiojimas:
AM, A1, A2, A, B1, B, BE (mėgėjo) galioja 10 metų
C, C1, C1E, CE, D, D1, D1E, DE, T (profesionalo) galioja 2 metus
Išrašant sveikatos pažymas vairuotojai skirstomi į dvi grupes:
– pirmojoje – AM (mopedų), A1, A2, A, B1 (motociklų), B (automobilių masė ne didesnės nei 3500 kilogramų) ir BE (B kategorijos automobilių su priekaba) vairuotojai.
– antrajai grupei priskiriami vairuojantieji C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE (automobilius, kurių masė didesnė kaip 3500 kilogramų) ir T (troleibusai) kategorijų transporto priemones. Taip pat į ją įeina visi dirbantys vairuotojais pagal darbo sutartis – taksi, greitosios pagalbos automobilių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai ir pan.
Pirmosios grupės vairuotojams iki 55 metų amžiaus sveikatą tikrintis reikia kartą per 10 metų, vairuotojams nuo 56 iki 69 metų – kartą per 5 metus, nuo 70 iki 79 metų – kartą per 2 metus, nuo 80 metų – kartą per metus.

Kas yra tikrinama išduodant vairuotojo sveikatos medicininę pažymą?
Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar sveikatos būklė atitinka minimalias fizinio ir psichikos tinkamumo normas, kurios yra taikomas asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems atitinkamos kategorijos motorines transporto priemones arba jų junginius su priekaba ir (ar) traktorius, savaeiges mašinas ir mechanizmus.
Asmenims, kuriems anksčiau nebuvo leidžiama vairuoti dėl medicininių priežasčių, numatomi tik individualūs vairavimo apribojimai (pvz. leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių, važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, ne greitkeliais, be priekabos ir kita).
Teisė vairuoti nesuteikiama asmenims, turintiems rimtų regos sutrikimų, aukštą nekoreguotą kraujo spaudimą, esant tam tikros ribos klausos susilpnėjimui, visiškam kurtumui (leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), esant ryškiai neurologinei simptomatikai (dažni priepuoliai), sergantiesiems sunkiomis plaučių, širdies ligomis.
Prieš sveikatos patikrinimą vairuotojai pasirašo „Vairuotojo garbės deklaraciją”. Šios deklaracijos esmė – vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats, o sveikatai pablogėjus privalo kreiptis į gydytoją.
Atlikus profilaktinį tikrinimą, išduodama elektroninė Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a) kurią gauna „Regitra” ir ją galima rasti prisijungus prie esveikata. Sudėtingais ir konfliktiniais atvejais, kai išvadai reikia priimti individualius sprendimus, apie tinkamumą vairuoti sprendžia Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija arba sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinė komisija (GKK). Asmuo, nesutinkantis su Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisijos arba GKK sprendimu, per 5 darbo dienas gali apskųsti jį sveikatos priežiūros įstaigos vadovui, o įstaigos vadovo sprendimą – teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Šį vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašą patvirtino Sveikatos apsaugos ministras 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973. Įsakymo pakeitimai>>
Užsakydami pažymą internetu sutaupysite laiko, nes klinika, gavusi užsakymą, galės sutvarkyti dokumentus iki Jūsų apsilankymo. Po vizito pas gydytoją lektroninė pažyma bus įvesta į sistemą, kurią mato „Regitra”. Pažymos kaina priklauso nuo miesto ir pasirinktos klinikos. Užsakant pažymą jums reikės atsakyti apie 20 su Jūsų sveikata susijusių klausimų.
Kur galima greitai pereiti medicininę?
Gaukite pažymą:
1. Užpildykite užsakymą internetu čia >>
2. Per 1-10 darbo dienų atvykite vizitui į pasirinktą kliniką.
Vairuotojo medicininę sveikatos pažymą galite internetu užsakyti šiuose miestuose: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys.
