Atsakymai į klausimus apie sveikatos pažymą vairavimui

SVEIKATOS PAŽYMOS UŽSAKYMAS
REIKALAVIMAI SVEIKATAI
REIKALINGI DOKUMENTAI
KADA IR KAM REIKALINGA VAIRUOTOJO SVEIKATOS PAŽYMA
VAIRUOTOJO SVEIKATOS PAŽYMOS GALIOJIMAS

SVEIKATOS PAŽYMOS UŽAKYMAS

Užpildykite užsakymą internetu ir kai klinika surinks reikalingas pažymas iš kitų įstaigų (tai užtrunka nuo 2 iki 10 dienų), pakviesime jus vizitui į pasirinktą kliniką. Po vizito bus išduota elektroninė pažyma, t.y. matysite ją prisijungę prie esveikata.lt . Profilaktinis sveikatos patikrinimas dažniausiai užtrunka apie 30 minučių, jeigu nereikia daryti papildomų tyrimų (sprendžia gydytojas). Su savimi vizito metu turėkite asmens dokumentą ir vairuotojo pažymėjimą (jeigu jį turite).

Vairuotojo sveikatos medicininės pažymos, pirmos pagalbos kursų ir darbuotojo profilaktinio patikrinimo pažymų kainas rasite čia >>

Jei eisite į sveikatos patikrinimą poliklinikoje ir patys nusinešite visas pažymas, bus pigiau, tačiau užtruksite daugiau laiko. Plius įvertinkite, kad reikės kelis kartus važinėti ir patiems rinkti pažymas po įvairias įstaigas (pvz. narkologo, psichiatro).

Gavusi Jūsų užsakymą klinika užsako papildomas pažymas iš gydymo įstaigų ir jas gauna maždaug per 1-6 darbo dienas, tada patikslins vizito laiką. Pats vizitas ir sveikatos patikra klinikoje trunka apie 30 min.

Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymą galima gauti per savaitę, jei reikia skubiai, tai per vieną dieną.

Taip, galima užsakyti pažymą bet kurioje pasirinktoje klinikoje, nebūtina prisiregistruoti (prisirašyti) toje klinikoje. Tiesiog užpildykite užsakymą  pasirinkite vizito laiką ir jums paskambins iš klinikos patvirtins laiką, jei reikės suteiks papildomą informaciją.
Klinikų sąrašą rasite čia >>

Taip, galite, nesvarbu kuriame mieste esate deklaravę gyvenamąją vietą ar kokioje gydymo įstaigoje esate prisiregistravę.

Profilaktinio sveikatos patikrinimo dėl vairuotojo medicininės pažymos metu bus reikalingas asmens dokumentas arba vairuotojo pažymėjimas, jeigu jį jau turite.
Jeigu vizito metu gydytojui kyla įtarimas, jis gali paprašyti pristatyti pažymą iš narkologo ar šeimos gydytojo. Daugiau info apie dokumentus ir kur juos gauti >>

Visos klinikos surinks psichiatro ir narkologo pažymas už jus, kai kurios už šią paslaugą papildomai prašo apie 10 eur.
Jeigu psichiatro ir narkologo pažymas atsinešite patys, mokėti papildomai nereikės.

Kainos užsakant internetu arba atvažiavus į kliniką yra tokios pat (priklausomai nuo klinikos). Užsakius sveikatos pažymą internetu sutaupysite laiko – pažyma bus pradėta ruošti iškart gavus užsakymą. Pageidaujamu laiku atvykus vizito pas gydytoją, jis jau turės reikalingą informaciją bei paruoštus dokumentus.

 

 


Kokiuose miestuose galima užsakyti vairuotojų medicininę pažymą?
Šiuo metu vairuotojų medicininę pažymą galima užsakyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose.

Ką daryti pametus sveikatos pažymą? Ar galima, pametus medicininę pažymą, gauti kopija?
Pametus vairuotojo sveikatos pažymą per 2 mėnesius dienų galite kreiptis į kliniką dublikato, po to reikia atlikti patikrinimą iš naujo.
Dėmesio: į „Regitrą” nebūtina neštis popierinę medicininę pažymą, „Regitros” sistemoje jau yra įvesta informacija apie jūsų pažymą. Kaip pasitikrinti smulkiau skaitykite čia >>

Kokias procedūras dar reikės atlikti, atvykus atsiimti pažymėjimą? Ar tik atvykti pasirašyti dokumentus?
Sveiki, atvykus jus priims gydytojas, pas kurį bus jau sukaupta reikalinga informacija ir paruošti visi reikalingi dokumentai. Esant būtinybei gydytojas paprašys atlikti papildomus tyrimus.

Ar gali viena gydytoja pasirašyti, kad galiu vairuoti visas kategorijas ar reikalinga komisija?
Vairuotojo medicininės patikros metu gydytoja į pažymą įrašo visas kategorijas, kurias turite. Todėl užtenka vieno vizito pas vieną gydytoją.

Ar mano pateikti asmens duomenys bus naudojami vien tik medicininei pažymai gauti ir niekur kitur nenukeliaus? Ar garantuojate pateiktos informacijos konfidencialumą.
Medicinos pažymas šiame puslapyje užsakiusių vartotojų duomenys yra perduodami valdyti ir saugoti klinikai, kurioje užsakinėjama pažyma.
Niekur kitur šie duomenys nėra naudojami.

Reikalinga med. pažyma norint laikyti A kategoriją ir tuo pačiu pasikeisti teises su B kategorija, tačiau rašant duomenis pažymai duoda pasirinkti tik A arba B variantus. Ar nėra galimybės į vieną pažymą įtraukti abi kategorijas?
Yra. Užsakant vizitą pas gydytoją konkrečioje klinikoje, pažymėkite kategorijas. Į vairuotojo sveikatos pažymą yra įrašomos visos turimos ar laikomos / planuojamos turėti kategorijos.

Tuo pačiu metu reikalinga pažyma dėl vairuotojo pažymėjimo ir medicinos pažyma dėl darbo, ar galiu atlikti kartu? 
Taip, galima, registruokitės vairuotojo pažymai ir kai pakambins iš klinikos perspėkite, kad norėsite ir medicininės pažymos dėl darbo.

Kur galiu gauti savo vairuotojo medicininės pažymos kopiją, nes pamečiau?
Išduotos sveikatos pažymos duomenis galite matyti prisijungę prie esveikata.lt

Ar išduotate vairuotojo medicininę pažymą nepilnamečiams? Dukra ir sūnus nori laikyti motorolerio teises AM kat.
Taip.
 

 

REIKALAVIMAI SVEIKATAI


Kokie taikomi apribojimai vairuoti, susiję su sveikata?
Taikomų apribojimų sąrašas: spauskite čia>>

Ar gavus pažymą (dėl B kategorijos teisių keitimo) su ja galėsiu kreiptis tiesiai į Regitrą ar reiks praeiti kažkokią gydytojų komisiją? Ligų jokių neturiu, tik trumparegystę.
Vairuotojo medicininė sveikatos pažyma gaunama po sveikatos profilaktinio patikrinimo, kurį atlieka šeimos gydytoja, o esant sveikatos problemoms – gydytojų komisija. Jūsų atveju, trumparegystė nereikalauja specialaus gydytojo ištyrimo. Gavus sveikatos pažymą galite kreiptis į Regitrą.

Koks turi būti blogas regėjimas, kad negalėtum laikyti vairavimo egzaminų?
Kiekvienu atveju apie gydytojo oftalmologo papildomą konsultaciją vertina Jūsų sveikatą tikrinantis bendrosios praktikos gydytojas. Jei optometrijos lentelėje matote pusę eilučių arba mažiau, bendrosios praktikos gydytojas Jus turėtų nusiųsti papildomai oftalmologo konsultacijai, po kurios gydytojas oftalmologas pateikia išvadą apie galimybę vairuoti. Kiekvienu individualiu atveju dėl tolimesnių konsultacijų reikalingumo sprendžia bendrosios praktikos gydytojas, kuris galutiniame variante pasirašo vairuotojo medicininę pažymą.

Ar gausiu medicininę pažymą jei nematau viena akimi visiškai? Dabar turiu visas kategorijas. Ar galiu tikėtis turėti nors B kategorija?
Jūsų nurodytu atveju atvykstant vairuotojo medicininės pažymos pas šeimos gydytoją su savimi turėtumėte turėti išvadą iš gydytojo oftalmologo. Būtent pagal oftalmologo pateiktą išrašą Jums galėtų būti išrašyta vairuotojo medicininė pažyma. Minėtu atveju profesionalo teises (visoms kategorijoms) gauti nebūtų įmanoma, tačiau B kategorijai, jei oftalmologas nematytų kliūčių, pažymą tikrai galėtumėte gauti.

Aš negirdžiu viena ausimi ir negaliu pereiti med. komisijos. Ar tai tiesa kad negaliu vairuoti automobilio?
Privalote eiti pas LOR gydytoją bei atlikti audiogramą ir nustatyti kurtumo laipsnį. Jei gydytojas leis, galima bus vairuoti pirmos grupės transporto priemones ( AM, A1, A2, A, B1, B kategorijų) su apribojimais, t.y. su klausos aparatu vienai arba dviems ausims.

Ar yra galimybė gauti CE vairuotojo kategoriją, kai į medicininę komisiją einama su klausos aparatu? (turiu vidutinį kurtumo laipsnį)?
Norėdamas gauti vairuotojo medicininę pažymą, Jūs turite turėti LOR gydytojo išvadą, kad galite vairuoti 2 grupės transporto priemones.

Turiu vidutinį klausos netekimą (nešioju skaitmeninį klausos aparatą). Be klausos aparato taip pat galiu bendrauti, šnekėti telefonu.
Lietuvoje man nebuvo leista laikyti CE kategorijos, būtent dėl klausos problemų. Išvykau dirbti į Angliją ir čia išsilaikiau CE kategoriją, kadangi čia mano klausa nebuvo problema praeinant med.patikrinimą.

Jei grįšiu į Lietuvą ir keisiu angliškas teises į Lietuviškas, automatiškai vėl reikės praeiti med.komisiją. Tai kaip suprantu vėl dėl savo klausos nepraeisiu ir neteksiu teises dirbti pagal CE kategoriją?
Jūsų aprašytu atveju, pirmiausia reiktų nuvykti LOR gydytojo konsultacijai, kuris Jus apžiūrėjęs parašytų išvadą apie tai, ar galite vairuoti. Bendruoju atveju, tai galėtų įvertinti ir šeimos gydytoja, tačiau laikant profesionalo teises, reikalinga ir gydytojo specialisto išvada. Su šia LOR gydytojo išvada turėtumėte bendrąja tvarka kreiptis į šeimos gydytoją, kuris atlieka sveikatos patikrą dėl vairuotojo medicininės pažymos. Jei LOR gydytojo išvadoje bus parašyta, jog vairuoti galite, tai atvykstant pas šeimos gydytoją dėl vairuotojo medicininės pažymos, jokių kliūčių nekils.

Pas mane yra klausos sutrikimų, ar man reikės papildomai mokėti už konsultacija klinikoje?
LOR gydytojo konsultacija klinikoje Jums būtų mokama, nes tai yra privataus gydytojo konsultacija ir ji į profilaktinį patikrinimą dėl vairuotojo med. pažymos neįeina. Tačiau Jūs galite gauti ir LOR gydytojo konsultacijos išvadas ir savo poliklinikoje, kurioje esate prisiregistravę. Su šeimos gydytojo siuntimu konsultacija poliklinikoje būtų nemokama.

Esu lengvo tipo daltonikas ir neretai susimaišau spalvų atspalviuose, o kartais ir pačiose spalvose, taigi noriu įsitikinti ar gali daltonikas turėti vairuotojo pažymėjimą ar ne?
Vairuotojo medicininei pažymai gauti, turite skirti spalvas šviesoforo lygyje. Todėl sveikatos tikrinimo metu turite turėti gydytojo oftalmologo išvadą apie Jūsų regėjimą (spalvinio matymo sutrikimo lygį ir galimybę vairuoti).

Noriu praeiti sveikatos patikrą dėl vairuotojo pažymėjimo pratęsimo, bet esu psichiatro įskaitoj, ar reikės papildomų tyrimų ar psichiatras tiesiog parašo, kad tinkamas vairuoti? Įskaitoj atsidūriau jau turėdamas teises ir iki šiol vairuoju be problemų.
Taip, norint prasitęsti vairuotojo pažymėjimą ir gauti vairuotojo medicininę pažymą, Jums reikia gauti gydytojo psichiatro konsultacijos išvadas, kad esate sveikas ir vairuoti transporto priemonę galite. Be šių išvadų gydytoja medicininės vairuotojo pažymos Jums neišduos.

Gulėjau psichiatrinėje ligoninėje, dėl delirium tremens. Ar šiuo metu galiu laikyti B kat. vairuotojo teises?
Norėdamas gauti vairuotojo medicininę pažymą, turite turėti išrašą iš gydytojo psichiatro, kad esate sveikas ir vairuoti galite. Tik turėdamas šią pažymą, galite registruotis vizitui pas šeimos gydytoją dėl vairuotojo medicininės pažymos gavimo ir galimybės vairuoti B kategorijos transporto priemones.

Planuoju laikytis C ir CE kategorijas, sergu pirmo tipo diabetu. Ar galėsiu gauti medicininę pažymą šioms kategorijoms? 
Reikės gauti iš gydytojo endokrinologo konsultacijos išvadą, kad galite vairuoti I ir II grupės transporto priemones (dėl sirgimo pirmo tipo diabetu). Tik tokį atsakymą turėdama gydytoja galės įvertinti Jūsų sveikatą, atlikti profilaktinį patikrinimą ir išduoti vairuotojo medicininę pažymą.

Planuoju laikytis C, D ir CE kategorijas. Ar gausiu medicininę pažymą šioms kategorijoms, jei yra trichromazija C tipo?
Norint gauti vairuotojo sveikatos medicininę pažymą nurodytoms kategorijoms, pirmiausia turite turėti okulisto išvadą, kad turint tokią diagnozę vairuoti galite. Tuomet profilaktinę patikrą atliekantis gydytojas įvertins bendrą sveikatos būklę ir išduos vairuotojo medicininę pažymą.

Ar galima vairuoti B kat. transporto priemones, jei sergu epilepsija?
Sergant epilepsija galima vairuoti B kategorijos transporto priemones, tačiau reikia turėti sveikatos pažymą iš gydytojo neurologo arba gydytojo epileptologo apie sveikatos būklę ir tik tuomet gauti vairuotojo medicininę pažymą, kuri yra reikalinga gaunant ar prasitęsiant vairuotojo teises.

Šiuo metu keičiuosi laikinas pradedančiojo vairuotojo teises į normalias. Praeidama pirmą medicininę patikrą turėjau greičio apribojimą (05.04) dėl depresijos, nes tuo metu nuo jos gydžiausi. Dabar turiu psichiatro pažymą, kad galiu vairuoti, esu sveika. Ar man reikia darytis naują vairavimo komisijos bendrą apžiūrą ir keičiant teises ją pristatyti? Ar Regitrai pristatyti tik psichiatro išrašą, kad esu sveika?
Keičiant teises turite pristatyti ir naują medicininę pažymą (kurioje gal jau nebus pažymėti apribojimai dėl minėtų priežasčių). Psichiatro pažymą turite pristatyti gydytojai atliekančiai profilaktinį patikrinimą.

 

 

REIKALINGI DOKUMENTAI

Ar privaloma turėti privalomąjį sveikatos draudimą, norint išsiimti vairuotojo sveikatos pažymą teisėms?
Privalomojo sveikatos draudimo turėti neprivaloma. Tačiau jei nesate registruoti jokioje gydymo įstaigoje, tuomet Jums prieš atvykstant pas gydytoją vizitui dėl vairuotojo pažymos, reikia gauti pažymą iš Psichikos sveikatos centro, kad nesate įskaitoje.

KADA IR KAM REIKALINGA VAIRUOTOJO SVEIKATOS PAŽYMA

Turiu popierinį med. pažymos variantą, kuris dar galioja iki 2025 m. Ar eitų ją įkelti el. Regitrai? Noriu pasikeisti teises internetu, bet nėra el. varianto.
Senas medicinines pažymas įkelti į sistemą gali tik „Regitra”.

Ar reikia turėti sveikatos pažymą perlaikant egzaminus po teisių atėmimo?
Jeigu buvote praradęs teisę vairuoti, atėję perlaikyti vairavimo egzaminus į VĮ „Regitra” privalėsite pateikti galiojančią tos kategorijos sveikatos medicininę pažymą.

Kokius dokumentus reikia pristatyti į Regitrą,  norint atsiimti atimtas teises?
Po atimtos teisės vairuoti bus reikalinga:
– būtinai papildomas vairuotojų mokymas prasižengusiems vairuotojams
-jei atimta teisė vairuoti buvo už alkoholį ar apsvaigus narkotinėmis medžiagomis,  reikės kursų  „Alkoholio ir narkotikų žala žmogaus sveikatai”
-jei atimta teisė vairuoti buvo už alkoholį ar apsvaigus narkotinėmis medžiagomis,  reikjės naujos vairuotojų sveikatos med.pažymos.

Pasikeitė mano pavardė, ar reikia gauti naują vairuotojo medicininę pažymą?
Ne, nereikia. Jei pasikeitė Jūsų pavardė, Regitroje pateikite galiojančią pažymą bei santuokos liudijimą.

Man 17 metų, noriu registruotis laikyti teorijos egzaminą Regitroje, kad galėčiau vairuoti automobilį su šeimos nariu. Ar reikės pateikti vairuotojo medicininę pažymą ir pirmos pagalbos kursų baigimo pažymą, ar jos reikalingos tik prieš laikant praktinio vairavimo egzaminą?
Šias medicinines pažymas reikia pateikti laikant ir teorijos, ir praktikos vairavimo egzaminą „Regitroje”.

Ar reikia vairuotojo sveikatos patikros pažymos AM kategorijai?
Taip, pažymos reikės laikant egzaminą Regitroje. Pažyma kainuoja tiek pat, kiek A kategorijai.

Vairuotojui 59 metai. Kuriam galiojimo terminui bus išduota sveikatos pažyma?
Vairuotojo sveikatos medicininė pažyma bus išduodama 5 metams.

Mano sūnui 15 metų ir jis laikys egzaminą AM kategorijai gauti. Ar galima ant medicininės pažymos surašyti ir kitas kategorijas, priklausančias I grupei vairuotojų, ar yra amžiaus riba?
AM kategoriją galima laikyti nuo 15 metų ir ji šiuo metu būtų įrašoma į vairuotojo medicininę pažymą, kadangi visos kategorijos turi amžiaus ribas, nuo kada galima vairuoti atitinkamą transporto priemonę. Pvz., A1, B1 – nuo 16 metų, A, B, C1 – nuo 18 metų, BE kategoriją galima vairuoti tik nuo 19 metų ir t.t.

Kam dar reikalinga vairuotojo medicininė pažyma, išskyrus tam, kad gauti vairuotojo pažymėjimą? Medicininės pažymos galiojimas jau baigėsi, bet vairuotojo pažymėjimas dar galioja 4 metus.
Vairuotojo medicininė pažyma reikalinga gaunant, keičiant ar prasitęsiant vairuotojo teises. Jei medicininės pažymos galiojimas jau pasibaigė, o vairuotojo teisės dar ne, tuomet vistiek reikėtų gauti naują medicininę pažymą.

 

 

VAIRUOTOJO SVEIKATOS PAŽYMOS GALIOJIMAS

Kaip galėčiau sužinoti iki kada galioja mano vairuotojo med.pažyma? Teisės galioja iki 2027 m. E-sveikata pažymos įkeltos nėra.
Vairuotojo sveikatos medcinininės pažymos galiojimą galite tikrinti esveikata.lt bei regitra.lt, kaip tą padaryti rasite čia:
https://www.sveikatospazymos.lt/blog/kaip-suzinoti-ar-jusu-medicinine-vairuotojo-pazyma-galioja

Jeigu nerandate nei esveikata.lt, nei regitra.lt  ir neturite su savim popierinės pažymos, tai galiojimas greičiausiai baigsis su varuotojo pažymėjimo galiojimu.

Kiek laiko galioja išduota sveikatos pažyma?
Išduota medicininė sveikatos pažyma teisėms galioja 10 metų (A, AM, B kat.), profesionalų – 2 metus (C, D kat.).

Turiu visas kategorijas. Prieš du metus praėjau med komosiją. Dabar nedirbu vairuotoju. Jeigu as važiuoju su lengva mašina man med. pažyma galios dar 3 metus, ar reikia eiti med komisija, kad ir nedirbu vairuotoju?
Profesionalams tikrintis sveikatą reikia kas du metus. Jeigu nepasitikrinsite, galėsite vairuoti tik A, B kat. transporto priemones.

Baigėsi vairuotojo sveikatos pažymėjimo galiojimo laikas. Teisių galiojimo laikas nesibaigė. Ar galima vairuoti pasibaigus sveikatos pažymos galiojimui ir kokios nuobaudos važiuojant be jo?
Reikalavimo pateikti galiojančią sveikatos patikrinimo pažymą sustabdžiusiam pareigūnui nėra.
Tačiau jeigu eisite laikyti egzamino arba mokytis vairuoti, galiojanti medicininė pažyma yra privaloma.

Prieš porą mėnesių gavau B kategorijai sveikatos pažymėjimą, dabar norėčiau laikyti A, A1, A2 kategorijas. Ar vėl turiu iš naujo praeiti medicininę komisiją?
Jeigu pažymoje yra nurodyta A kategorija, tada naujos pažymos nereikia.

Gavau sveikatos patikrinimo medicininę pažymą B kategorijai. Dabar norėčiau laikytis A kategoriją, ar reikėtų vėl eiti tikrintis sveikatą?
Kadangi pažymoje nurodyta tik B kategorija, Jums sveikatos patikrą reikėtų kartoti. Pažymoje turi būti nurodytos visos kategorijos kurias jau turite ir ketinate gauti.

2009 m. gavau vairuotojo medicininę pažymą: A, B kategorijoms, galioja 10 metu, o C kategorija galioja tik iki 2011 m. Noriu dabar keisti vairuotojo pažymėjimą. Sakykit prašom, kadangi aš turiu A B C kategorijas, ar aš turiu gauti naują sveikatos pažymėjimą?
Kadangi vairuotojo medicininėje pažymoje nurodomos visos kategorijos, todėl keičiant teises ar kurios nors kategorijos pasibaigus galiojimui, reikia kartoti ir gauti naują vairuotojo medicininę pažymą.

Ar yra kokių nors apribojimų dėl medicinines pažymos išdavimo nuolat negyvenantiems Lietuvoje?
Jokių apribojimų dėl gyvenimo/negyvenimo Lietuvoje nėra, tiesiog norint gauti vairuotojo medicininę pažymą, Jums teks nuvykti į Psichikos sveikatos centrą, kad gautumėte pažymą apie 5 metų laikotarpyje įregistravimą/neįregistravimą psichiatrinėje įskaitoje. Šie duomenys mums reikalingi vairuotojo medicininei pažymai išduoti. Kadangi negyvenate Lietuvoje, mes patys šitų duomenų gauti negalime.

Kas bus jeigu garbės deklaracijoje nenurodau ligų kuriomis sergu?
Tai traktuojama kaip dokumentų klastojimas. Už tai Baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė, o tam tikrais atvejais laisvės atėmimas.

Daugiau klausimų ir atsakymų >>

 

 

 

 

Reikalavimai sveikatai

Norėčiau pasiteirauti ar esant D -1,5; K -1,25 regėjimui įrašas 01.06 yra privalomas?
Jei turite regėjimo susilpnėjimą didesnį kaip -0.5, (Jūsų atveju -1.5 ir -1.25), tuomet vairuotojo medicininėje pažymoje ribojimas 01.06 yra privalomas, kadangi turite nešioti akinius ar kontaktinius lęšius, o ypač vairuojant!

Esu neįgalus, darbingumas – 30 proc., problemos su sąnariais. Ar tai netrukdys praeiti sveikatos patikrinimą C kategorijai?
Sveikatos tikrinimo metu (dėl vairuotojo medicininės pažymos) turite turėti gydytojo reumatologo išvadą apie Jūsų turimas problemas ar nustatytą diagnozę. Toliau gydytoja vertina bendrą sveikatos būklę. Tačiau konkrečių kontraindikacijų vairuoti II grupės transporto priemones ar gauti C kategoriją nėra. Nebent gydytojas specialistas, Jūsų atveju gydytojas reumatologas, nurodytų, jog negalite vairuoti II grupės transporto priemones.

 

Pažymos galiojimas

Reikalinga sveikatos pažyma, nes siekiu įgyti A ir C kategorijų vairuotojo pažymėjimą. B kategorijos pažymėjimą jau turiu. Taigi, kiek suprantu, man reikalinga sveikatos pažyma visoms trims kategorijoms.
Pasirinkus kliniką, į kurią vyksite sveikatos tikrinimui, nurodykite II grupės vairuotojo kategorijas, t.y. C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE. Į vairuotojo medicininę pažymą gydytoja surašys visas turimas ir norimas gauti kategorijas. Sveikatos tikrinimo kaina nekinta.

Turiu galiojančią pažymą B, C ir CE kategorijoms. Ar reikalinga nauja pažyma jeigu noriu gauti A kategoriją?
Turiu galiojančią sveikatos pažymą I gr. AM kategorija. Ar ši pažyma galioja laikant B kategoriją?

Norint gauti papildomą kategoriją, Jums reikia kartoti sveikatos patikrinimą ir gauti naują vairuotojo sveikatos medicininę pažymą, kurioje būtų nurodytos visos turimos ir planuojamos gauti ar jau laikomos kategorijos.

Kiek laiko galioja sveikatos medicinos pažyma TR1, TR2 kategorijoms?
TR1 ir TR2 kategorijos priskiriamos II grupei. Medicininė sveikatos pažyma galioja 2 metus.

Kokią pažymą reikia pristatyti VĮ „Regitra”, kad vairuotojo pažymėjime būtų įrašyta kraujo grupė?
Norint, kad vairuotojo pažymėjime būtų nurodyta kraujo grupė, VĮ „Regitrai” turite pateikti vairuotojo sveikatos medicininę pažymą su įrašyta kraujo grupe arba tiesiog laboratorijoje atlikto tyrimo originalą ar patvirtintą kopiją.

Jei turiu vairuotojo medicininėje pažymoje nurodytą apribojimą 05.04 (Draudžiama važiuoti didesniu nei …..km/h greičiu), ar privalau vežiotis galiojančią medicininę pažymą?
Visi vairuotojo medicininėje sveikatos pažymoje nurodyti apribojimai (http://www.sveikatospazymos.lt/taikomi-apribojimai.html) yra pažymimi vairuotojo pažymėjime, tačiau Kelių eismo policijos pareigūnai pataria galiojančią medicininę pažymą vežiotis mašinoje prie kitų dokumentų.

Jeigu turiu AM kategorijos sveikatos pažymą ir joje parašyta, jog 1 grupei galios 10 m. O laikysiuos B kategoriją, tai ar man reik eit iš naujo sveikatos patikrinimui ar tiks ir ana?
Jūsų vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma galioja toms kategorijų grupės transporto priemonėms, kurios nurodytos Jūsų pažymoje (pirmoje pažymos pusėje yra skiltis „šios kategorijų grupės transporto priemonės” šioje vietoje yra išvardintos kategorijos, kurioms galioja Jūsų pažyma). Medicininė vairuotojo pažyma vairuojant 1 grupės kategorijų transporto priemones (A, AM, B kat.) išduodama 10 metų, vairuojant 2 grupės kategorijų transporto priemones (C, D kat.) išduodama 2 metams.

Ar užsakant vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ar reikia turėti gyvenamosios vietos registracija?
Užsakant vairuotojo medicininę pažymą gyvenamosios vietos registracijos nereikia.

Noriu užsisakyti sveikatos pažymą, nes baigiasi B kategorijos teisių galiojimas. Ar man reikės atsinešti kažkokias pažymas iš poliklinikos ar viskas bus sutvarkyta pas jus? Sveikatos problemų neturiu.
Beje, ar pas jus galima susitvarkyti pirmosios pagalbos pažymą?

Dauguma klinikų visas reikiamas pažymas sutvarko pačios (užsakant matosi, bus pažymėta) ir Jums niekur papildomai vykti nereikia. Pasirinkite miestą, patogią vietą ir kainą – registruokitės čia >>.

Pirmos pagalbos pažymą galite užsakyti čia >>

Kuri klinika iš sąrašo Vilniuje patys „pasiima” pažymas iš narkologinio ir psichiatro?
Terminas man nėra svarbus, svarbu kad pačiai nereiktų rinkti dokumentu. 
Psichikos sveikatos centro ir narkologo pažymas gauna daugume klinikų gauna pačios (užsakant matosi, bus pažymėta).

Užsakius sveikatos pažymą internetu, būna priskirtas laikas ar tiesiog per 5 dienas reikia atvykti?
Užsakę pažymą (vizitą pas gydytoją) internetu, nurodykite pageidaujamą datą ir laiką. Jei Jums reikalinga vairuotojo medicininė pažyma, datą nurodykite po maždaug 5 dienų. Gavę Jūsų registraciją, klinikos registratūros darbuotojai susisieks su Jumis ir patvirtins atvykimo laiką.

Parašykite mums savo klausimą čia: