Visiems vairuotojams būtina atitikti keliamus sveikatos reikalavimus ir laikant egzaminą „Regitroje“ pateikti vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

Medicininė sveikatos pažyma išduodama ne tik būsimiesiems vairuotojams, bet ir tiems, kurie keičia vairuotojų pažymėjimus, pratęsia jų galiojimo terminą, buvo praradę teises ar pasibaigus vairuotojo medicininės pažymos galiojimui. Tokia medicininė pažyma teisėms galioja 10 metų (I grupės – A, AM, B kategorijoms), profesionalų – 2 metus (II grupės – C, D kategorijoms).

Kur išduodama?

Vairuotojo medicininę sveikatos pažymą galima gauti gydymo įstaigoje, kurioje esate prisiregistravę, arba privačioje klinikoje. „Tereikia užsiregistruoti vizito pas šeimos gydytoją, kuris atlikęs profilaktinį sveikatos patikrinimą, reikiamus tyrimus ir įvertinęs bendrą sveikatos būklę išduos vairuotojo medicininę pažymą“, – pasakoja šeimos klinikos „ALFA CLINIC“ medicinos vadybininkė Eglė Syrkaševaitė.

Taupantiems laiką

Tiems, kuriems ilgai klaidžioti gydymosi įstaigų koridoriais – kančia, ir mieliau visus reikiamus dokumentus pildo neišeidami iš namų, vairuotojo sveikatos pažymą galima užsisakyti interneto puslapyje www.sveikatospazymos.lt. „Užteks įrašyti savo kontaktinius duomenis, užpildyti vairuotojo garbės deklaraciją, mieguistumo klausimyną (šiuos klausimynus privalomai pildo visi norintys gauti vairuotojo medicininę pažymą) ir su jumis susisieks klinikos registratūros darbuotojai, kurie jums patogiu metu paskirs vizito laiką pas gydytoją“, – pasakoja medicinos vadybininkė.

Toks pažymos užsakymo būdas labiausiai patiks laiką taupantiems žmonėms, nes internetu užpildžius vairuotojo deklaraciją, jos nebereikės pildyti klinikoje. Taip pat kai kurios privačios gydymo įstaigos reikiamas Psichikos sveikatos centro ir narkologo įskaitos pažymas gauna pačios, todėl klientui nebereikia niekur papildomai važiuoti, pakaks atvykti į pasirinktąją kliniką.

Kaip vyksta apžiūra?

Norint gauti vairuotojo medicininę pažymą tereikia asmens dokumento ar vairuotojo teisių, kurias norite pakeisti. „Apžiūros metu atliekamas profilaktinis sveikatos patikrinimas – tikrinama rega, klausa, kraujospūdis, širdies tonai, klausomi plaučiai, atliekamas bendras kraujo tyrimas, neretai elektrokardiograma. Prireikus, gydytoja gali paprašyti atlikti gliukozės bei šlapimo tyrimą. Viso vizito laikas – apie 20–30 minučių“, – sako Karoliniškių šeimos klinikos vadovas Robertas Ivanauskas. Tokios apžiūros ir medicininės pažymos išdavimo kaina svyruoja nuo 29 iki 59 litų, priklausomai nuo miesto ir klinikos.

Ką dar reikėtų žinoti?

Atsižvelgiant į amžių, vairuotojų medicininė pažyma galioja skirtingai. I grupės (A, AM ir B kategorijų) vairuotojams iki 55 metų sveikatą būtina tikrintis kartą per 10 metų, nuo 56 iki 69-erių – kartą per 5 metus. Sulaukusiems 70–79 metų – kartą per dvejus metus, o nuo 80 metų – kartą per metus.

Atsakymų: 21

 1. Sveiki,
  Norėjau pasiklausti dėl medicinės pažymos išdavimo vairuotojams. Ar pačią knygutę reikia kažkur nusipirkti ar išduoda gydymo įstaigoje?
  Ačiū

 2. Kodel prie šito straipsnio įdėta spalvų jutimo testo lentelė? ES direktyva nenurodo, kontradikcijų vairuoti autotransporto priemones turint spalvų matymo sutrikimų. Ar Lietuvoje, neatsižvelgiant į ES teisės aktus ir prakltiką, vis dar diskriminuojami žmonės turintys šį sutrikimą ir jiems nesuteikiama, atimama ar kitaip ribojama vairavimo teisė vien, todėl kad žmogus turi šį sutrikimą?

 3. Labas vakaras. Noreciau paklaust ar reikia is naujo eiti tikrintis sveikata del b kategorijos igijimo jei pries imant i kariuomene buvo patikrinta sveikata ir paime i kariuomene? Jei nereikia yai kur galima butu gauti ta pazyma. Dekui.

 4. Sveiki,turiu medicininę pažyma tik b kategorijai, bet dabar pagalvojau, kad dar norėčiau ir kitų kategorijų. Tai, ar aš turiu sveikata pasitikrinti dar kartą?

 5. Norėjau paklausti , ėjau į kliniką ir ten man pasakė kad bus elektroninė pažymą ir nusiųsta į regitra, bet man vairuojant reikia turėti su savimi sveikatos pažymą, tai kodėl elektroninė išduota o ne popierinė? Ir kaip man dabar gauti popierinė? Vėl mokėti ar kaip ?

  1. Jums nereikia turėti su savimi popierinės sveikatos pažymos vairuojant arba mokantis vairuoti.

  2. Jei buvo pavogti dokumentai ( teisrs taip pat)… issiimant naujas reikua praeiti medicinine komisija?

 6. Sveiki yra toks klausimas dabar turiu medicininine 1 lygio ir yrasyta kad tikautomata galiu vairuoti. Noriu paklausti ar imanoma 2 lygio medicinine gauti

 7. Tevas nepraeijo medecin,komisijos ,neislaike testo pas psihologa*jam 71 m.) ;ka jam dabar daryti ?

 8. Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti, jeigu regėjimas yra -9,5, bet su akiniais matymas yra puikus ar bus išduota sveikatos pažyma?

 9. Sveiki. Ar yra tikimybė praeiti sveikata ir laikytis teises, jei sergama paranoidine šizofrenija(p.s. valdoma vaistų pagalba)

 10. Ar galima gauti el. medicinine pažymą užsienyje didžiojoje Britanijoje? Ačiū.

 11. Ar tinka medicininė pazyma padaryta ispanijoje keiciant vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje

 12. Sveiki,noriu paklausti.Uz lengva girtuma buvo paeme teises.Dabar reike praeit narkologini.Kokia kaina? Ir ar tik uzsteks narkologinio medicinine turiu galiojancia.

 13. Sveiki, turiu med.pazyma,galioja iki 2025m,bet ji gauta 2020m.Tai kaip ir galiojanti.man 71metai ,ar ji tikrai galioja ,nes nuo lieos pirmos isigaliojo nauji reikalavimai.Aciū,

 14. Labadiena ar del toleregystes as negalesiu vairuot? Ar tik reikalingi akiniai kad galeciau vairuot?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *