Pirmos pagalbos kursų baigimo pažymėjimas vairuotojui

Kada būsimiems ar esamiems vairuotojams reikia pateikti pirmos pagalbos kursų pažymą?
Registruojantis į vairavimo teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“, keičiant vairuotojo pažymėjimą.

Kiek galioja kursų pažyma?
Jei ant pažymos nurodytas galiojimas – iki tos datos. Jei nenurodyta jokia data – pažyma galioja neterminuotai. Naujausiose pirmos pagalbos kursų pažymose galiojimo data nenurodoma.
C, CE, D kategorijų motorinių kelių transporto priemonių vairuotojams, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones, ryšių objektus valdantiems darbuotojams, kelių priežiūros darbuotojams Pirmosios pagalbos kursų baigimo pažymėjimas galioja 5 metus nuo išdavimo datos.

Ar būsimam vairuotojui tinka pirmos pagalbos kursų pažyma, gauta darbe?
Jums tinka tik ta pirmos pagalbos kursų pažyma, kurią gavote siekdami kažkurios kategorijos vairuotojo pažymėjimo. Pavyzdžiui, švietimo darbuotojams dėstomo pirmos pagalbos kurso tematika skiriasi, todėl toks pažymėjimas netinka.

Kas organizuoja šiuos kursus?
Pirmos pagalbos kursus organizuoja įvairios sveikatos įstaigos. Pirmos pagalbos kursą galite užsakyti čia.

Kas mokoma per pirmos pagalbos kursus?
Pirmoji pagalba – tai eismo dalyvių veiksmai, atliekami prieš atvykstant medicininei pagalbai. Jie priklauso nuo sužeistųjų būklės. Todėl pirmos pagalbos kursų metu visų pirma mokoma įvertinti sužeistųjų padėtį ir kokius pagal tai veiksmus reikia atlikti.

Jei sužeistieji nekvėpuoja, būtina juos gaivinti, atlikti dirbtiną kvėpavimą. Tai taip pat mokoma pirmos pagalbos kursų metu. Tam paprastai pasitelkiami specialūs mokymo manekenai.

Taip pat labai svarbu žinoti, esant kokiems sužeidimams, geriau nieko nedaryti, o tiesiog laukti profesionalų pagalbos.

 

Štai visų temų, mokomų per pirmos pagalbos kursus, skirtus vairuotojams, sąrašas:

  • Klinikinė ir biologinė mirtis, gyvybinių funkcijų sutrikimų priežastys, gaivinimo pagrindai ir technika, trauminio šoko ir anafilaksijos požymiai
  • Įvykio vietos saugumo ir nukentėjusiojo būklės įvertinimas, kraujavimo stabdymas, pradinis gaivinimas
  • Pirmosios pagalbos teikimo tvarka patyrusiam galvos, stuburo, krūtinės ir pilvo traumą, kaulų ir sąnarių lūžius, deformaciją ir suspaudimą, saugaus nukentėjusiojo gabenimo būdai, pirmosios pagalbos rinkinys, individualios teikiančio pirmąją pagalbą apsaugos priemonės
  • Greitas nukentėjusiojo ištraukimas iš automobilio, šalmo nuėmimas, žaizdų tvarstymas, imobilizavimas, nukentėjusiojo parengimas gabenimui
  • Pirmoji pagalba netekusiam sąmonės, užspringusiam, skendusiam, nudegusiam, apsinuodijusiam ir kitų ūmių, gyvybei pavojingų būklių metu (įvykus miokardo infarktui, galvos kraujotakos sutrikimams, epilepsijos priepuoliui, įkandus vabzdžiui ar gyvūnui)

Gale kurso duodamas testas, įvertinantis per mokymus įgautas žinias, bei suteikiama pirmos pagalbos kurso pažyma.

Kiek trunka pirmos pagalbos kursai?
Pirmos pagalbos pažymėjimą galima gauti per kelias dienas čia: https://kursai24.lt/ .  Dažniausiai pirmos pagalbos kursai organizuojami konkrečiomis savaitės dienomis. Kursą galima užsakyti internetu, išspręsti teorijos testą internetu ir atvykti į praktinę dalį. Po praktinės dalie pažymėjimas atsiunčiamas el.paštu. 

Kiek kainuoja pirmos pagalbos kursai vairuotojams?
25 eurus, jeigu visoms kategorijoms – apie 30 Eur.

Kuo naudingos kursuose gautos žinios?
Jei siekiate gauti vairuotojo pažymėjimą, pirmos pagalbos kursų metu sužinosite, kaip suteikti pirmąją pagalbą kelyje, pavyzdžiui, patekus į eismo įvykį. Taip galėsite padėti ne tik kartu važiuojantiems keleiviams, bet ir kitiems eismo įvykyje nukentėjusiems eismo dalyviams.

Nors šios žinios skirtos vairuotojams, jos gali praversti ir kitose situacijose. Pavyzdžiui, prižiūrint sergančius artimuosius, nutikus nelaimingam atsitikimui darbe arba tiesiog kažkam staigiai sunegalavus.

Kam yra reikalingi pirmos pagalbos kursai?

  • Visų rūšių ir kategorijų transporto priemonių vairuotojams (A, B, C, D kategorijų).
  • Geležinkelių, oro ir vandens transporto priemones valdantiems ir keleivius juose aptarnaujantiems vairuotojams.
  • Švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo bei sveikatingumo paslaugas teikiantiems darbuotojams.
  • Darbuotojams, dirbantiems pavojingų veiksnių aplinkoje ir pavojingus darbus, geležinkelio, oro ir vandens transporto, ryšių objektų, kelių priežiūros darbuotojams, darbo saugos ir sveikatos tarnybų specialistams.
 
Pirmos pagalbos pažymėjimą galite gauti čia:

Atsakymų: 1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *