Vairuotojai nuo 2016 m. sausio 8 d. apsilankant pas šeimos gydytoją dėl vairuotojo medicininės pažymos, papildomai privalo atsakyti į kelis klausimus apie mieguistumą.

​Vairuotojas vizito pas gydytoją metu pasirašo klausimyną dėl obstrukcinės miego apnėjos ir „Epworth“ mieguistumo skalę. Gydytojas peržiūri atsakymus ir, jeigu būtina, siunčia atlikti papildomas konsultacijas.

Jei gu nustatoma, kad vairuotojas turi miego apnėją, jam reikės dažniau nei kas 10 metų gauti naują pažymą, arba gali būti uždrausta vairuoti.

Mieguistumo klausimyne pateiktų klausimų pavyzdžiai: „Ar buvote patekęs į rimtą autoįvykį (buvote sužeistas ar buvo sudaužyta transporto priemonė) dėl mieguistumo per pastaruosius 3 metus?“, „Ar vairuodamas buvote užsnūdęs?“, „Ar Jūs knarkiate beveik kiekvieną naktį?“, „Ar kas nors Jums yra sakęs, kad nustojate kvėpuoti miego metu?” ir pan.

Vairuotojams taip pat reikia nurodyti, kokia tikimybė užsnūsti žiūrint televizorių, skaitant knygą, ramiai sėdint viešoje vietoje ar sėdint ir su kuo nors kalbantis.

Nuorodą į įsakymą >>

mieguistumo miego apnejos klausimynas vairuotojams

Miego apnėjos klausimynas vairuotojams

Atsakymų: 1

  1. Than store pattern energy natural least. Between investment interview study such every.
    Matter space improve left yes. Question end manage open same throw. Word guy affect eat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *