Vairuotojo pažymėjimas nustoja galioti, jeigu nebegalioja jūsų sveikatos medicininė pažyma
Laiku neatnaujinus vairuotojų sveikatos pažymos galiojimo, bus stabdomas ir vairuotojo pažymėjimas.
Taip pat jeigu norite gauti arba pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, „Regitroje“ reikia pateikti galiojančią medicininę pažymą.
Išduota medicininė sveikatos pažyma A, AM, B kategorijai vairuotojo pažymėjimui galioja 10 metų, kai žmogaus amžius yra iki 55 metų. Tikrintis sveikatą dėl pažymos vairuotojai nuo 56 iki 69 metų turi kas penkerius metus, 70–79 metų – kas dvejus metus ir nuo 80 metų – kasmet.
Vairuotojai profesionalai C ir D kategorijoms turi tikrintis sveikatą kas dvejus metus, o nuo 80 metų – kasmet.
Praėjus numatytam terminui, reikia vėl iš naujo pasitikrinti sveikatą.

Kai vairuotojas pasitrikrins sveikatą ir gaus naują medicininę pažymą, vairuotojo pažymėjimas automatiškai vėl taps galiojančiu.
Kokios išvados po sveikatos patikrinimo gali sulaukti vairuotojas?
Galimos šios gydytojo išvados:
- Leidžiama vairuoti be apribojimų.
- Yra tam tikri apribojimai. Dažniausiai yra skiriami akiniai arba lęšiai, gali būti klausos priemonės.
- Gali būti apribojimas greičiui, vairuoti neviršijant 90 km/val. greičio; kilometrams ar kad negalima važiuoti greitkeliu.
- Gali būti ribojimas vairuoti tik tam tikru spinduliu – nuvažiuoti iki parduotuvės, gydymo įstaigos.
- Gali būti ribojimas, kai gydytojas gali savo nuožiūra trumpinti medicininės pažymos galiojimo laiką, nepriklausomai nuo amžiaus. Pavyzdžiui, žmogus serga kardiologinėmis, neurologinėmis ligomis, kai jų eigą galima prognozuoti tik pusmečiui į priekį. Tad tik tokiam laikui ir išduodama pažyma. Tada nėra atskirų ribojimų, bet sutrumpinama galiojimo data.
- Dar viena galima išvada – kai dėl kokių nors sveikatos sutrikimų visai uždraudžiama vairuoti.
Sveikatos patikrinimo metu yra tikrinami baziniai sveikatos parametrai ir bendra žmogaus būklė – vertinamas kraujo spaudimas, regėjimas, kartu būtinai reikia vertinti regėjimo lauką, ką žmogus mato periferijoje, nes būna nemažai atvejų, kai į priekį mato, bet šone dėl įvairių susirgimų regėjimo laukas būna susilpnėjęs.
Tikrinant akis kartais tikrinamas ir jautrumas akinimui, kontrastinis matymas, matymas prieblandoje. Taip pat tikrinama klausa, atliekama širdies kardiograma.
Įtariant, kad žmogus turi kažkokių sutrikimų, jis siunčiamas papildomam ištyrimui – tai gali būti kardiologo, neurologo, endokrinologo, nefrologo konsultacija.
Vairuotojams gali būti apribota vairavimo teisė ar net uždrausta vairuoti dėl įvairių ligų
Ligos, dėl kurių dažniausiai uždraudžiama vairuoti, būna kardiologinės patologijos, nervų sistemos, psichikos ligos (įvairios kilmės silpnaprotystės, psichozės paūmėjimai, priklausomybės nuo narkotikų, alkoholio).
Taip pat gali būti uždrausta vairuoti dėl endokrinologinių ligų, pavyzdžiui, nekontroliuojamo cukrinis diabeto ir pan.
Būklės, kurios galėtų sukelti staigų negebėjimą vairuoti, sąmonės sutrikimą, judesių koordinacijos sutrikimą taip pat yra numatomos.